top of page

Mina

Minu nimi on Iris Viru. Ladinakeelne iris on vanakreeka laensõna. Nagu ka algkujul ἶρις, tähendab iris vikerkaart. Minu perekonnanime ja Eesti sünonüümi Viru algupära ei ole täpselt teada. Julius Mägiste on pakkunud viru päritoluks muude variantide hulgas soome vireä (elav, vilgas, ärgas), aga ka tuletisteks virge, virk ja virgutama. Küllaltki noore maailma-avastajana kõlksub mu nime algupära minu iseloomuga kokku küll.

 

Igapäevaselt tegelen teatritööga ja juhendan Tartus Jakobi Mäe Teatristuudios noori teatrihuvilisi, mille kõrvalt jääb ka aega tegeleda fotograafia ja sisekujundusega. Läbi julge avastamise olen jõudnud kindla fotograafia-alase käekirjani. Naudin väga looduses läbiviidud portreesessioone ja õige kompositsiooni otsimist. Hindan kõrgelt kohalike brändide loomingut. Iga paik ja inimene on erinev – nende kokkukõlksumine toimub kaamerasilma taga nii läbi tunnetusliku spontaansuse kui ka mõistusliku süvitsimineku.

 

Siin, minu koduleheküljel, saab minu varasemate töödega tutvuda. Minu jäädvustused on sündinud läbi uudishimu – olgu seda teilgi!

Võta ühendust

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page